Historia Śląska jest jedną z moich "miłości". Współpraca z lokalnym Muzeum Ziemi Kozielskiej jest więc realizacją połączonych pasji do fotografii i historii. Takie zdjęcia dają zawsze najwięcej satysfakcji. 
Dzięki doskonałej komunikacji z Muzeum określiliśmy zakres każdej sesji i cele jakie mają spełniać zrealizowane fotografie. Praca z eksponatami muzealnymi wymaga zawsze najwyższej dbałości o fotografowane przedmioty i odbywa się w ścisłej współpracy z muzealnikami. 
Mimo swojej niedługiej historii w obecnym kształcie, nasze Muzeum posiada w swojej kolekcji prawdziwe "perełki" o ogromnej wartości historycznej i kulturowej. Warto tutaj wymienić jeden z najstarszych na Śląsku mieszkalnych obiektów obronnych czy wierną kopię obrazu "Oblężenie Koźla" Wilhelma von Kobella z 1807 roku (oryginał znajduje się w Monachium). 
Była to także wyjątkowa, i być może jedyna w życiu, okazja fotografowania średniowiecznej (ok. 1420r.) ikony Matki Boskiej Kozielskiej oraz zabytków z kościoła pw. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Koźlu.
Zapraszam do małej podróży w czasie i odwiedzenia Muzeum Ziemi Kozielskiej. 
Back to Top